Wolontariat

Wolontariat to przygoda. Przygoda, jakiej być może nie miałeś jeszcze w swoim życiu. W jednej chwili możesz zmienić swoje życie, a co najważniejsze, możesz także zmienić życie innych. Ponadto, zaczniesz doceniać to co masz i będziesz miał okazję spojrzeć na wszystko z całkiem innej perspektywy. Kiedy dajesz coś od siebie, swój czas, zaangażowanie, pomysły, wkładasz w tę ideę samego siebie to znaczy, że masz niesamowitą motywację do niesienia pomocy innym i pewnie kierujesz się w życiu super ideami. To jest praca, która daje gigantyczną satysfakcję oraz poczucie, że to co robimy rzeczywiście ma sens. U nas w wolontariacie spotkasz ludzi podobnie myślących, nawiążesz nowe znajomości, spotkasz energię i moc, bo bez nich trudno jest snuć plany na przyszłość, zdobędziesz doświadczenie i nowe kwalifikacje, które być może w przyszłości zapewnią Ci lepszą pozycję np. na rynku pracy, ale przede wszystkim sam się zrealizujesz – poczujesz to.

Definicja na Wikipedii podaje, że wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno–koleżeńsko–przyjacielskie.

Co zyskuje wolontariusz? Doskonałe przygotowanie do wejścia w poważną pracę zawodową, doświadczenie, rozwój umiejętności komunikatywnych i organizacyjnych, a także satysfakcję z udziału w ważnej misji.

 

Formularz zgłoszenia wolontariusza