O Fundacji

Fundacja Najważniejsi są Ludzie to fundacja edukacyjna, która ma na celu wspieranie utalentowanych dzieci, młodzieży, studentów, ludzi z pasją, z zaangażowaniem i wiarą w to co robią. Ludzi, którzy mimo przeciwności losu, różnych pokus współczesnego świata, postawili na naukę, odkrycia, doświadczenia w laboratorium i wiarę w ludzki umysł. Chcemy wspierać te dzieciaki na różnym poziomie ich życiowej drogi i zadbać o to, aby ich potencjał nie został zmarnowany. Poszukujemy tzw. Talenciaków, czyli uzdolnionych dzieci, którym nauka przychodzi ot tak, po prostu, a nie tym, które kosztem dzieciństwa są zmuszane do ciężkiej pracy. Kierujemy, a nie zmuszamy. Cieszymy się z sukcesów i z wyczuciem podnosimy poprzeczkę po uprzednim skonsultowaniu tego z dzieckiem. Badania dowodzą, że dzieci i młodzież pozostawiona samemu sobie ze swoimi zdolnościami po prostu marnują swój talent, a najwłaściwszym podejściem dla uzdolnionego dziecka jest analiza i zrozumienie – wczucie się i pomoc w rozwijaniu umiejętności. Skupiamy się na rozwoju jednego talentu. Jeśli zauważymy, że dziecko wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie danym przedmiotem, sportem czy też wykazuje potencjał artystyczny, zwracamy na to uwagę i dążymy do zwiększenia ilości czasu poświęcanej tej rzeczy przez dziecko. Kolejnym z naszych szyldowych haseł jest „Nic na siłę”. Nie oczekujemy natychmiastowych rezultatów, bo zdajemy sobie z tego sprawę, że jeśli takowe przyjdą, to są okupione naprawdę ciężką pracą i warto na nie poczekać. Pragniemy, aby nasze Talenciki równie dobrze też korzystały z czasu wolnego, gdyż bez tego „złapania oddechu” będą przemęczeni i zamiast uśmiechu z kolejnego sukcesu nastąpi przesyt, a co za tym także idzie, zniechęcenie do działania. To, co jest dla nas równie ważne i kluczowe to: poczucie humoru, dystans do siebie i swojego talentu oraz świadomość, że „Nigdy Nie Będziesz Szedł Sam”. Odbędziemy też wiele rozmów ze sobą na temat planów i motywacji w rozwijaniu talentu oraz czerpanej z tego wszystkiego satysfakcji.

Na ten moment potrzeba nam cierpliwości, pokory i niemałej determinacji do osiągnięcia celu, a nade wszystko ciężkiej pracy. Serdecznie prosimy o Wasze wsparcie w naszych dążeniach i marzeniach. Tylko wspólnie możemy wiele zdziałać.

Nasi podopieczni to wszyscy, którzy chcą się rozwijać w wybranej przez siebie dziedzinie: medycynie, sporcie, mechanice, elektryce, matematyce, językach obcych, historii, biologii, geografii, archeologii, fizyce, muzyce, chemii, księgowości, handlu, nieruchomościach, sprzedaży, ekonomii, zarządzaniu, marketingu, grafice komputerowej itd.

Liczymy na to, że pomożemy jak największej liczbie dzieci i młodzieży znaleźć swoje miejsce w życiu, a ich codzienna walka z rzeczywistością, zaowocuje w przyszłości np. wynalezieniem lekarstwa na nowotwór bądź wygraniem Wimbledonu (wreszcie jakiś Polak powinien go wygrać!!!).

Nasi podopieczni będą wykonywać takie usługi dla społeczeństwa jak: leczenie zębów, budowanie domów, autostrad, tworzenie najnowszej kolekcji ubrań, napędzanie wzrostu gospodarczego. Będą opracowywać linie produkcyjne składające telefony komórkowe, tablety, komputery, wymyślać nowe technologie i oprogramowania oraz robić operacje na otwartym sercu, zakładać firmy szkoleniowe, doradcze, produkcyjne, handlowe, eksportowe i wiele innych. Mówi się, że za 50 lat ¾ społeczeństwa będzie pracować w zawodach, które w tym momencie jeszcze nie powstały. W takiej sytuacji dalszy komentarz jest tu zbędny…

Wybór dziecka zostanie dokonany wraz ze szkołą, po konsultacji z nauczycielami, dyrekcją szkoły, psychologami oraz Radą Programową Fundacji.